- Články -

 

Podělte se o vaše zážitky a zkušenosti s kolií na informačním portálu o kolii dlouhosrsté. Články nám můžete zasílat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Kliknutím na nadpis článku zobrazíte celý článek.

 

LVT Léto s Lassií 2018

Ve dnech 1.-8. července se v kynologickém areálu v Lounech uskutečnil již 13. ročník výcvikového tábora Léto s Lassií. Jak už název akce napovídá, je tábor zaměřen převážně na plemena kolie dlouhosrstá, kolie krátkosrstá a šeltie. Organizátoři se snaží připůsobit tábor pro každého zájemce a tak byla možnost si se psem během týdne vyzkoušet různé sporty: agility, nosework, treiball, hoopers, dogdancing, poslušnost, nebo si jen zkusit, jak se psi učí v rámci hodin Základy učení se. Vše zkombinovat, aby to vyšlo, aby každý byl ve správný čas na správném místě, když měl jeden člověk více psů a s každým psem se během týdne věnoval v rámci dopoledních a odpoledních bloků jiným sportům, byl úkol takřka nadlidský.

 

Rozhovor s pánom Antonínom Ničom - chovateľská stanica New Marton

Pán Antonín Nič patrí k jedným z najstarších stále aktívnych chovateľov v priestore bývalého Československa. Svojim pôsobením zanechal v chove výraznú stopu. K menu jeho chovateľskej stanice Marton, neskôr New Marton sa cez odchovy, ale aj zaujímavé importy viažu mnohé významné mená spomedzi dlhosrstých kólií.

 

Cesta na Cruft´s 2011

Jo Cruft´s show, kéž bych se tam tak někdy mohla jet podívat. To jsem si říkala od té doby, co jsem zjistila, že tato výstava existuje. Absolutně jsem nepočítala s tím, že se tam někdy dostanu. No a ejhle! Speedynka, fenečka z našeho prvního vrhu, získala kvalifikaci na tuto výstavu a za pár měsíců už jel Nissan plný bab na ostrov zvaný Velká Británie. A já seděla v něm!